Instruktorzy

Edyta Turowska

Edyta Baryliszyn-Turowska

Dyrygent, trener wokalny, wokalistka, założyciel Szczecin Gospel Choir (od 2007), chóru wykonujucego muzykę gospel, absolwentka studiów pedagogicznych i edukacji muzycznej, nauczyciel śpiewu, mający na swoim koncie sukcesy artystyczne i pedagogiczne (nagrody dla SGC i indywidualne dla wokalisty, aranżera i kompozytora na festiwalach muzyki gospel i innych, liczne koncerty, projekty gospel, organizacja I Warsztatów Muzyki Chrześcijańskiej "Gospel na Zamku" Szczecin 2008 itp.). Jako nauczyciel prowadziła zespoły wokalne na Wydziale Jazzu Szkoły Muzycznej II stopnia w Szczecinie. Stale współpracuje z Nowogardzkim Domem Kultury, prowadząc zajęcia z emisji głosu i interpretacji piosenki oraz zespoły wokalno-instrumentalne. Wielokrotnie prowadziła warsztaty wokalne (Szczecin, Nowogard, Kamień Pomorski, Poznań) m.in. z gatunku pop, poezja śpiewana i gospel m.in. w ramach Warsztatów Gospel w Szczecinie i Poznaniu. Jako wokalistka, trener wokalny i dyrygent bierze udział w najróżniejszych projektach koncertowych, warsztatowych i fonograficznych (m.in. Jola Szczepaniak - płyta "Babagada" 2011, Piotr Klimek - "X-lecie edukacji muzycznej na US" 2009, projekt "Szczecińska Pastorałka" 2009; współpraca: C. Vassell, D. Daniel, D. Brown, A. Buszko itp.) Posiada wieloletnią praktykę oraz doświadczenie wokalne, sceniczne i pedagogiczne. Założyciel Studia Wokalnego Lidus-Art w Szczecinie, w którym prowadzi zajęcia wokalne.

Izabela Turowska

Izabela Turowska-Rosiak

Wokalistka, dyrygent, absolwentka edukacji artystycznej Uniwersytetu Szczecińego, współzałożyciel i solistka Szczecin Gospel Choir, wokalistka szczecińskiej grupy gospel "Bassanda", autorka muzyki, animator kultury, trener wokalny. W 2007 r. została laureatką stypendium artystycznego miasta Szczecina, na swoim koncie ma sukcesy artystyczne i pedagogiczne (nagrody dla SGC i indywidualne, liczne koncerty, projekty muzyczne itp.). Jest współzałożycielem Studia Wokalnego "Lidus-Art" w Szczecinie, współpracuje z Nowogardzkim Domem Kultury. Posiada doświadczenie wokalne, sceniczne i pedagogiczne. Przez kilka lat była solistką teatu muzycznego. Już w wieku dwudziestu lat swoje pierwsze instruktorskie szlify zdobywała w szczecińm Pałacu Młodzieży. Jako wokalistka, trener wokalny i dyrygent bierze udział w najróżniejszych projektach koncertowych, warsztatowych i fonograficznych (m.in. Jola Szczepaniak - płyta "Babagada" 2011, Piotr Klimek - "X-lecie edukacji muzycznej na US" 2009, projekt "Szczecińska Pastorałka" 2009 itp.). Obejmuje opieką i realizuje projekty muzyczne z osobami niepełnosprawnymi. Współpracuje z muzykami instrumentalistami przy różnego rodzaju projektach muzycznych w Szczecinie i poza nim, pracuje z młodzieżą, regularnie prowadzi emisję głosu i warsztaty wokalne.

Wiktor Szostak

Wiktor Szostak

Absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej (Edukacja Muzyczna oraz Zarządzanie Kulturą) Akademii Sztuki w Szczecinie. Aktywnie działający na scenie szczecińskiej. Współpracował m.in. z Celiną Muzą, Jolą Szczepaniak, Ebem Davisem, Konradem Pawickim, zespołem "Skambomambo", "Susane Folk Trio", "Musicofeelya", "Pomerania Youth Big Band". Poza muzyką związany jest także z teatrem. Wraz z formacją "Doctor Fisher" zrealizował kilkanaście nagrań do spektakli w całej Polsce (m.in. "Pippi Pończoszanka" w szczecińskiej Pleciudze). Asystent kierownika muzycznego i muzyk obsady musicalu "Rent" w szczecińskiej Operze na Zamku, kierownik muzyczny koncertów finałowych Szczecińego Festiwalu Komedii SZPAK 2013 i 2014. Na swoim artystycznym koncie posiada nagrania filmowe ("Wszystkie małe kłamstwa Anny", reż. K. Bizio, 2008), jak i kompozycje oraz aranżacje muzyki teatralnej (m.in. "Kot w Butach", reż. I. Maciejewski 2010, "Paskuda i Maruda" - reż. Z. Niecikowski 2012). Wraz z grupą "Chorzy na Odręwydał debiutancką płytę "Skończyliśmy się na Kill`em All". Zdobywca nagród (m.in. Wake up and live! 2008, Gramy 2008). Występował w berlińm Internationale Congress Center (2007), jak i podczas The Tall Ships Races (2007). Koncertował w całej Polsce, a także w Niemczech, m.in. w Berlinie, Greifswaldzie, Hamburgu czy Lipsku. Uczeń niemieckiego pianisty, kompozytora i wykładowcy - Christopha Reutera.


Naszą stronę odwiedziło już gości.

2015 © Studio Wokalne "Lidus-Art" Edyta i Izabela Turowskie
Szczecin, ul Grodzka 7
tel. 600 00 94 93, 662 08 86 08

www.lidus-art.com | www.facebook.com
powered by Isul